Zdravý úsměv
Každý by jistě chtěl mít zdravé a bílé zuby. Bohužel, zdaleka ne všichni můžou mít to štěstí, že jejich zuby jsou rovné, sněhobílé a prakticky bez kazů. Většina lidí se potýká s různými problémy. Mohou to být citlivé zubní krčky, nutnost nosit rovnátka nebo neustálé boje s různými tmavými skvrnami na zubní sklovině. Krásný úsměv může mít každý, ale je třeba se o ústní dutinu pečlivě a pravidelně starat. V poslední době se do popředí zájmu dostala dentální hygiena. Klient si tuto proceduru hradí sám, ovšem může využít některé zajímavé akce https://clinicplus.cz/akce/.
Dentální hygiena
Co je vlastně dentální hygiena a jaký má být její výsledek? Jedná se v podstatě o prevenci vzniku zubních kazů a dalších onemocnění ústní dutiny. Dentální hygiena cílí na to, abychom se naučili správné technice čištění zubů, a abychom správně prováděli i další domácí péči o zuby a dásně. Málo z nás možná ví, že čištění zubů mezizubním kartáčkem je v podstatě stejně důležité, jako používání běžného kartáčku. První vstupní prohlídka bývá obvykle poměrně dlouhá a obsáhlá. Je vhodné si na ni přinést pomůcky, které doma na čistění zubů používáme. Dentální hygienistka provede prohlídku zubů, zhodnotí způsob péče o zuby a případné chyby opraví či doporučí doplnění dalších pomůcek.
Dále následuje odstranění případného zubního plaku a zubního kamene. Pokud je vše pořádku stihne se celá procedura během této první návštěvy. Pokud by však bylo třeba odstraňovat rozsáhlejší vrstvy zubního kamene, pak bude nutná opakovaná návštěva. Dentální hygienu se doporučuje absolvovat každého půl roku. Jak již bylo řečeno, zdravotní pojištěny tyto úkony nehradí. Ovšem některé na ně přispívají v rámci svých preventivních programů pro pojištěnce. Informujte se tedy na tyto příspěvky u své zdravotní pojišťovny a předcházejte tak vzniku problémů se zuby a dásněmi.